İphone 7 Eylülde Geliyor. Eylül ayına geldiğimizde İphone 7 modelini elimize alma ve detaylı inceleme fırsatını bulacağız. İnternete sızan bilgilere göre iPhone 7 Plus modelinde çift arka kamera ile sunulacağı ve iPhone 6s ile aynı tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Yüksek kapasiteli işlemci (CPU) ile telefon güçlendirilecek, pil kapasitesi büyütülecek, çift hoparlör ile stereo ses çıkışı sağlanacak ve 2 ayrı ekran boyu ile ürün sunulacakmış.

Çift Arka Kamera

iphone 7 Çift Arka Kamera
2 kameralı yapının neler getireceği konusunda çok fazla detay bulunmuyor fakat benim düşüncem 3 boyutlu çekim ve sanal gerçeklik imkanları sağlayabilir ama bu hala bir sır. Diğer marka mobil cihazlarda kullanılan çift kamera teknolojisi ile fotoğraflara genellikle derinlik kazandırmak amacıyla ekleniyor.

Ve yine daha hızlı odaklama sağlaması açısından çift kamera kullanılıyor. Ancak yeni iPhone modelinde kamera lenslerinin aynı büyüklükte olması 2 kameranın da fotoğraf çekiminde rol alacağı ve sensör işlevinden daha çok bir işe yarayacağını düşünüyorum.

Çift Hoparlör

Mevcut iphone modellerinde alt kısımda yer alan 1 adet hoparlör bulunmaktaydı, yanında eklenecek ikinci hoparlör ile stereo ses çıkış olanağı sunmuş olacak yani kulaklık takmadan yüksek kalitede ses ile müzik dinlemek mümkün olabilecek.

Kablosuz Şarj

Kablosuz şarj beklenen güzel özelliklerden biri olsa da yeni iPhone modellerinde beklentilerin karşılanmaması bir gelenek haline gelmiş durumda. Bu yüzden kablosuz şarj özelliği iPhone 7’de görülemeyebilir diye düşünüyorum.

Daha Büyük Pil

iPhone 7 Daha Büyük Pil
iPhone 7 Daha Büyük Pil-2
iPhone kullanıcılarına “yeni modelde neler istersiniz?” şekline bir soru sorsalar bende başta olmak üzere muhtemelen en çok gelen talep uzun pil süresi diyeceklerdir. Görünene göre umut ediyoruz ki iPhone 7 de daha büyük bir pil kapasitesi olacak. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinde 1715 mAh ve 2750 mAh olarak sunulan kapasiteler, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde 1735 mAh ve 2810 mAh olarak sunulacak.

iPhone 6 ile benzer yapıda olacak yeni modelde pil kapasitesi büyümesindeki amaç 2. hoparlör ve benzeri enerji tüketen yeni özelliklerin enerji ihtiyacını karşılamak olabilir.

Tasarım

Tasarım olarak büyük bir değişiklik beklenmeyen yeni modelde, kulaklık girişi kaldırılması sonrası bir incelme yaşanacağı söylentisi gelmiş olsa da kulaklık girişinin kaldırılması durumu şu an için söylenti aşamasında kalmış durumda.

İphone İnternete sızan Görüntüler

İphone 7 eylülde geliyor fakat İphone 7’nin sızan görüntülerinde yine bir hayal kırıklığı söz konusu çift kamera beklentisi yerine daha büyük bir kamera ile yine büyük bir değişiklik olmayacak gibi. Eski iPhone modellerinin gelişimini göz önüne alırsak bu tek kamera durumunun gerçek olma ihtimali çok yüksek görünüyor.

İphone 7 İnternete sızan Görüntüler 1 İphone 7 İnternete sızan Görüntüler